Kategorie: Pořízení kytary

Levná kytara pro začátečníka

Obecně panuje vžitý názor, že do začátků je lepší pořídit si co nejlevnější kytaru a po kvalitnějším a dražším nástroji se poohlížet, až se něco naučíme. Podle mojí zkušenosti jsou naopak ty nejlevnější kytary vhodné spíš pro zkušené hráče. Ti z nich dostanou něco poslouchatelného, i když kytara nestojí za nic (musí ale ladit aspoň do 5. polohy). Všichni většinou potřebujeme také něco "do terénu", třeba pro případy, kdy je na obzoru nějaká oslava a lidi si chtějí "zabékat". Být začátečníkem, asi bych si pořizoval něco, co třeba v případě nezdaru (ano, i to se stává) lze prodat s minimální ztrátou. A kupovat takovou Blondku za 2000 a pak se ji snažit coby "zánovní" prodat za 1500 je téměř jisté bláznovství.

Washburn

CortDo začátku je, myslím, vhodnější něco solidnějšího, co pomůže překonat bolest z puchýřů na prstech, co půjde poštelovat na minimální dohmat a nebude to drnčet a co bude znít jako kytara (ne jako banjo, udělané z plechovky od zavináčů) i při desítkách strunách. Od koupě by mě určitě odradil např. hmatník z mořeného lipového dřeva nebo silná vrstva laku, hlavně na rezonanční desce. Nadějně vypadají kytárky s úžasným poměrem cena/výkon, tedy zejména značky Washburn a Cort.


Vydáno: 26.4.2012 9:46 | 
Přečteno: 112348x | 
Autor: Martin
 | Hodnocení:

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


, Dětská kytara odpovědět
avatar
Dobrý den, jak je to u dětských kytar? Někde píšou (https://detska-kytara.cz/jak-vybrat-detskou-kytaru), že se má začánat se španělkami. Můžete doporučit nějaký model dětské kytary pro děti?
, gilmour odpovědět
avatar
já bych volila zlatý střed. Ani z těch nejlevnejších, ani prílíš drahé. Ja o značce Gilmour už počula, jsem velká faninka nositele tohto jména, takže jasný že vím, že tyhle kytary existují. Cenovo jsou v pohode a já bych je radila do toho zlatýho stredu a anet myslím, že budeš spokojena :)
icon odpověděl(a)
Martin
Pro informaci: pokus navštívit stránky výrobce http://gilmourguitars.com/ vedl k výsledku Forbidden
You don't have permission to access /musicchina2015/ on this server.
Je tedy jasné, co budou uvedené kytary zač. Myslím, že kdyby se David Gilmour ohradil proti zneužití svého jména, bylo by to plně na místě, ale vzhledem k tomu, že jde o Čínu, právně by asi neuspěl. Proto se domnívám, že tyto kytary budou představovat nejhorší čínský šmejd a o "zlatém středu" nemůže být ani řeč. Očekával bych, že taková kytara bude naprosto nevhodná pro začátečníka (toho by mohla odradit od dalšího hraní). Takovéhle kytary bývají vhodné naopak pro velmi zkušené borce, kteří hrají už léta. Vhodné ... ovšem jen do hospody nebo na mejdany, kde se očekává poněkud divoký průběh.
, jakou kytaru? odpovědět
avatar
Dobrý den, po novém roce bych si chtěla zaplatit kurz a začít se učit na kytaru, takže teď přemýšlím, jakou bych si asi měla vybrat. Moc se v tom neorientuju a ve svém okolí bohužel nemám nikoho, kdo by na kytaru hrál. Narazila jsem třeba na značku Gilmour, nemáte s ní prosím zkušenosti? Nebo jakou byste mi doporučil. Hledám něco pro začátečníky, takže ne žádnou špičku, ale zase rozumnou kytaru za rozumné peníze :)
icon odpověděl(a)
Martin
Omlouvám se za zpožděnou odpověď. Gilmour mám nějak v podvědomí, nevzpomínám si však, že bych na to hrál. Bude třeba zapátrat - kde jste ji viděla? Podívám se na netu a kolem, pokud něco zjistím, napíšu buď sem, nebo na váš email.

Obecně vzato bych ale doporučil spíš nějakou úplně běžnou značku, kterou lze sehnat takřka všude. Kytary, vyráběné v ohromných sériích mívají osvědčený design a fabrika se je časem naučí vyrábět, takže není vyloučené, že kápnete na hodně dobrý kousek.
, - odpovědět
avatar
Dovolím si ještě doplnit, že z levné kytary se prostě nedá vyloudit to, co se chce hrát. To nezvládne ani zkušený hráč. A chudáka začátečníka to spolehlivš odradí od další snahy a raději se na kytaru vykašle.
odpověděl(a)
avatar
Pokud se dají mačkat akordy na prvních třech pražcích, tak to začátečníkovi bohatě stačí 1