Software rss

Počítač s vhodným programem nám ulehčí život ... a nebo taky ne.

Dvě androidí aplikace, které musíte mít!

Že se občas spolehneme na svůj mobil a díky tomu nebloudíme v lese ani v cizím městě, ve tmě si posvítíme na klíče a v čekárně u doktora si čas krátíme poslechem našich oblíbených kousků, není nic divného. Náš "smartfoun" nám ale jako muzikantům občas může doslova vytrhnout trn z paty, pokud máme ty správné aplikace. Dvě nejdůležitější si nyní představíme a to představení nebude jako obvykle z pohledu počítačového či mobilového nadšence, ale právě z pohledu muzikanta. Nebudeme napínat - jde o ladičku a o metronom.

Autor: Martin  •  Vydáno: 17.12.2013 1:09  •  Přečteno: 119774x  •  Komentářů: 0

Potřebujete měřit? Zkuste Baudline!

Většinu kytaristů nějaké měření nezajímá. O techniku se začnou zajímat, až když je třeba něco ozvučit nebo nahrát a pak je výhodou, když je po ruce někdo, kdo to všechno umí dát dohromady a poštelovat. To většinou nebývá zadarmo a proto se i zprvu jednoduchý projekt prodražuje. Pokud nemáte k technice příliš daleko a jen vám chybí vybavení, může se vám hodit počítač se zvukovou kartou a nějakým vhodným programem. Že tohle není nějaká bastlířská improvizace, ale plnohodnotný postup, se kterým se stále častěji setkáváme i v profesionální praxi dokazuje fakt, že podobné programy vyjdou i na desetitisíce. Jsou však i takové, které pořídíme zdarma a nemusí to být nějaké ošizené demoverze - naopak lze narazit na velmi propracovaný software, který navrhli profíci profíkům.

Rozhodl jsem se proto zařadit manuskript článku, který jsem publikoval v časopise Praktická elektronika - Amatérské rádio v číslech 4, 5 a 6/2012. Když vám něco nefunguje, jak má, může vám popsaný program pomoci tak, jako pomohl mě.

Autor: Martin  •  Vydáno: 5.3.2013 4:06  •  Přečteno: 130015x  •  Komentářů: 0

Dva světy programů

Každého uživatele počítače jistě zajímá, kde a jaký program si opatřit. Připomínat, že existují programy zadarmo a programy komerční (placené) by bylo nošení dříví do lesa. Je však naprosto nutné připomenout obecně rozšířený omyl, že když je něco zadarmo, nestojí to za nic, zatímco komerční produkt je zárukou kvality a čím dražší, tím kvalitnější. Tohle nikdy neplatilo a velmi často je tomu přesně naopak - program, vyvíjený nadšencem či skupinou fandů bývá lepší, než komerční produkt, do jehož vývoje musí firma investovat a kde již jakási úměra mezi výší investice a kvalitou výsledného produktu platí.

Autor: Martin  •  Vydáno: 17.7.2010 12:02  •  Přečteno: 167334x  •  Komentářů: 2