Kategorie: Hrajeme

Mast na zánět šlach

Suroviny:Konopí je opravdu užitečná kytka.

  • při normální teplotě usušené samičí rostliny konopí, ručně rozdrcené (nikoliv na prášek)

  • 100% rostlinný tuk na smažení - např.: IVA, VISA, LUKANA; nelze použít vyškvařené vepřové sádlo

 

Postup:

250g tuku dáme v hlubokém pekáči do trouby vyhřáté na 110°C. Po jeho rozpuštění přidáme 50g konopí a rozmícháme dřevěnou vařečkou. Teplotu udržujeme na 110°C po dobu 3 hodin a občas promícháme. Po 3 hodinách louhování vypneme troubu a necháme 24 hodin stát. Poté opět zahřejeme na 110°C na dobu 3 hodin a občas promícháme. Necháme vychladnout tak, aby tuk byl ještě tekutý a prolisujeme jej přes plátýnko (např. hadr z prostěradla). Mastička je hotova a plníme ji, pokud možno ještě tekutou, do kelímků. Zbylý konopný odpad lze ještě jednou vyluhovat. Postup je stejný, pouze použijeme poloviční množství tuku. Kvalita a účinky jsou stejně dobré jako u mastičky vzniklé z prvního louhování.

 

Účinky:

Mast má antivirové, antibiotické, protiplísňové účinky. Pomáhá při zánětech, opruzeninách, proleženinách, oparech, ekzémech, poúrazových artrózách, bércových vředech, tlumí artritické bolesti atd.

 

Aplikace:

Jednou až třikrát denně potřebná místa slabě natřít. Výjimečně se může objevit přecitlivělá reakce v místě aplikace napuchnutím.

(bgcz.net 2007-12-07, autor: Drak)

Vydáno: 30.4.2012 9:15 | 
Přečteno: 159780x | 
Autor: Martin
 | Hodnocení:

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


, - odpovědět
avatar
Stran masti z konopí jsem skeptický. Nejen, že mám vlastní nulovou zkušenost, ale za asi tak 4 roky jsem viděl 2 pozitivní výsledky u onemocnění pohybového aparátu. Spíše bych asi v případě zánětu šlach volil buď Dolgit mast, nebo Voltaren gel - obojí volně prodejné. Přes den mazat 2 - 3x, na noc si namazat místo, dát přes to 1 vrstvu látky, přes ní igelitový - mikroténoý obal a ještě přes to silnější vrstvu tkaniny. Takhle se to přes noc zapaří a účinné látky se vcucnou do kůže a přes ní do místa zánětu. Ovšem POZOR, nepřestat ani v případě, že "už je to dobrý", pokračovat aspoň ještě týden. Samozřejmé je, že je třeba svalovou skupinu takto postiženou šetřit alespoň po dobu aplikace léků.
Pokud do cca 10 dnů obtíže nepřejdou, stojí za to jít na ortopedii, kde se naordinuje buď fyzikální léčba, nebo se provede obstřik. Rozhodně nemá cenu čekat, že se to usadí, protože pak léčit chronický zánět šlach je dosti obtížné.