-
... takže zase jedna malá zkušenost... že si u nás poradíme. A tak jsem vyzkoušel jednoduchou vlastní aplikaci: Do prázdného chem. WC závěsníku se umístí hubka... a nasákne vodou. Zavěsí se na struny a uloží do futrálu. Funguje to... (u jedné kytary mně to vyrovnalo krásně desku). Zkuste.
-
I továrně vyráběný a profesionální zvlhčovač má ve svých útrobách pouze nějakou porézní a nasákavou hmotu. Já jsem použil takovej ten hadr na nádobí jak v reklamě vysaje celý jezero. Dal jsem ho to igelitovýho pytlíku se zipem a udělal do něj malý dírky po celým povrchu. Tím jsem dosáhl velikou odpařovací plochu. Pytlík jsem pověsil na provázek a ten dycky protáhnu pod strunama tak aby se pytlík nikde nedotýkal nástroje. Funguje to bezva. O plísni nemůže být řeč. Za a) je ten hadr už od výroby čímsi nasračkovanej a za b) jsem ho postříkal savem proti plísni. za c) když získám tušení, že to něco chytlo, tak to celý vyhodím a výrobu opakuju. d) vzhledem k tomu, že jsem vlastníkem hadicovýho zvlhčovače s poklopem, tak jsem sáhodlouhým a velmi vědeckým přístupem zjistil, že je to vlastně to samo.
Zvlhčování kytary
O tom, jak může příliš nízká vlhkost škodit kytaře, se můžete leckde dočíst, nechybí ani horrorové příběhy o zničených kytarách. Co ale dělat, když je najednou potřeba zvlhčovat, žádný "humidifier" není po ruce a do hudebnin daleko? Pomůže improvizace a lidová tvořivost! Ve fórech na BGCZ jsem našel, jak na to a bez nebezpečí, že vám zplesniví kytara nebo zasmrádne futrál.
Vydáno: 8.3.2013 10:45 |
Přečteno: 192271x |
Komentáře